HardWare

Lanka bude

17. října 2007 v 17:36 | WAD
Je to domluvený, takže už jen aby jsme se poskládali a domluvily...
Edit:
Jelikož s toho asi nejde moc poznat, tak připomínám že jde o akci na hasičárně ve velkým sálu, počítáno tak 10 a víc lidí. Akce začne v pátek 26.10, potáhne se až do soboty a popřípadě až do neděle (záleží na domluvě). Pokud možno, tak jestli máte, vemte si vlastní nekřížný kabel, nějaký jsou ale nevím jestli jich bude dost. Jestli chce někdo odvést PC autem, tak ať mi dá vědět (kontakt je úplně dole). Další dotazy do komentářů..A pokud máte v merku dojít, napište se do fóra.. (neplatí pro mě, JCho a myšáka)

Co teda síťovačka ?

27. září 2007 v 17:00
Takže jak s tou síťovačkou. Počítá se se sobotou ? Tak ať se nějak domluvíme, můžeme tady v přízpěvcích. Takže názory, připomínky, atd. do tohodle threadu. Kdo potřebuje, tomu dovezem počák na hašišárnu autem (Fiesta in da haus). Jo a co špíly ?? Návrhy do fóra.. ať jde o cokoliv..

Takže start je ve 3 na hasičárně, ať tak ve 4 můžem (h)řešit..

(dyžtak do fóra)

Lidi
Odvoz. PC
Games
1
Já (Pafka)

Quake 3
2
JC

FlatOut 2
3
Myšák

StarCraft
4
Pepa
X
Unreal T.
5
Krša

CS
6
Ondřej (Tilac)

...
7
Broněk

...
8
Jolly


n.
Viťa (možná)

n.Xbox 360

28. srpna 2007 v 16:16 | WAD
Po dlouhé době přidám něco z hardwaru, a to momentálně nejdiskutovanější herní konzoly Xbox 360. Sám ji sice nevlastním, ale malé shrnutí co tahle šikovná "krabička" umí určitě nikomu neublíží. Nejspíš bych mě začít od začátku, a taky to tak udělám.

Na konci roku 2005 se Xbox 360 dostal na trh jako první z trojice next-gen konzolí a okamžitě upoutal pozornost. Soupeřit o trh měl se zbylými dvěma konzolemi Nintendo Wii a PlayStation 3, avšak Nintendo Wii je zaměřeno trochu jinak a PlayStation 3 se tak nějak nepovedl. Vyšel asi o půl roku později než bylo plánované a chyběli mu hry které by ho uvedli na trh (přece jen kupovat konzoly a mít ji vystavenou doma jen na okrasu je k ničemu). A tak se Xbox 360, ačkoli to někteří nechtějí uznat, stal králem.
A teď trochu k číslům a faktům:
MikroprocesorIBM 3.2 GHz PPC Tri-Core Xenon
Grafická kartaATI R500 Xenos 500 MHz (DX 9, Shader 3.0)
Paměť512 MB RAM GDDR3 700 MHz
Pevný disk2.5' SATA (20, nebo 120GB)
KomunikaceEthernet port a otvor pro WiFi adaptér (802.11 a/b/g)
Porty3 x USB 2.0
Mechanika12-ti rychlostní DVD mechanika
A co s toho lze vyčíst ? Procesor na úrovni, Grafická karta také (Sdílená paměť), pevný disk je podle verze Xboxu kterou si koupíte, na síťová řešení je konzole připravená také a 3 USB porty jsou dnes standardem. V této konzole se skrývá nejen dostatečně výkonu. Obsahuje i hodně chytrých řešení. Například dnes tolik proklamované Pixel a Vertex Shadery. Xbox 360 je využívá velice chytře, obsahuje dost grafického výkonu aby mohl grafický procesor jejich zátěž vyvažovat, takže když jeden z nich právě není zapotřebí, druhému napomůže s výpočty. Prostě výkon tam, kde je potřeba.
No a jak je to s tím nejdůležitějším ? To je cena a hry. Xbox se momentálně prodává ve třech verzích, a to Core bez HDD s normálním ovladačem, Premium s 20 Gb HDD a bezdrátovým ovladačem a verze Premium se 120Gb HDD a HDMI výstupem. Toto jsou oficiální ceny a jde sehnad ve verzi Core i za 6 000 Kč (tato verze se nedoporučuje, protože některé hry HDD prý můžou vyžadovat)
ModelCena
Xbox 360 Core7 990 Kč
Xbox 360 Premium9 990 Kč
Xbox 360 Elite13 990 Kč
A jak je to s hrami ? Na Xbox vyšlo velké množství her (napočítal jsem jich přes 200) a velké množství je v přípravě. Microsoft si je vědom postavení na trhu a tak skupují snad vše co můžou (Grand Theft Auto 4, Devils May Cry 4, Halo 3, Bioshock..). A jak je to s tou illegální stránkou ? Ochrana Xboxu už byla prolomena softwarově (čili žádné šrubováky a chipy a pod.) a podle návodu ji zdatný technik zvládne, avšak na internetu jsou už i inzeráty na "flashnutí Xboxu za 499,-"Takže volba je jasná. Pokud máte někdo "třistašedesátku" doma, ozvěte se, přišel bych se mrknout.. Peace

Bomb The World

30. dubna 2007 v 12:41 | WAD
Co se skrývá pod tímhle názvem ? No v podstatě jde jen o flashovou hru kde kreslíte po vlacích, vlastně taková hra na "grafiťáka" (to slovo zní hrozně že ?). Ale to provedení je opravdu úžasné, nejde jen o malování kde máte na pozadí vlak, ale jde o hru jako celek se vším co má mít. Jediná menší nevýhoda je nutnost registrace, ale v podstatě je to i výhoda protože vaše namalované vlaky se ukládají do databází, můžete dostávat body a zlepšovat si tak některé schopnosti (kreslit čáry a pod).
Na začátku si vyberete město kde chcete "bombit" (je tam i CZ), pak si vyberete 9 barev které chcete používat (barevné schéma je od Montany takže klasa) a jdete na to. Čtyři trysky, pár plechovek barvy a vlak, co víc si přát. Možná to zní pro někoho nudně ale opravdu to stojí za vyzkoušení, doporučují 4 z 5 zewlů.

Travian

22. dubna 2007 v 12:41 | WAD
Pro všechny co nemají co dělat na přednáškách, v prací a nebo doma u Pc tu mám jeden tip. Jde o online hru TRAVIAN ve které se staráte o svoje město. Na začátku si vyberete národ za který chcete hrát (germáni, galové a římani) a jdete do boje. Stavíte obilná pole, lesy a doly na železo a hlínu a za peníze z nich vytěžené stavíte budovy ve vašem městě. Ať už jde o budovy ze kterých má užitek infrastruktura, suroviny a nebo vojáci. Vše se odehrává v reálném čase a spolu s vámi v tomto světě žijí další stovky lidí kteří vás můžou napadat, popřípadě s vámi můžou uzavřít alianci (záleží také na jakém serveru hrajete, na 3. kde sem já je jich míň, vznikl totiž jako poslední).
V reálném čase se odehrává také jakákoliv stavba, takže na takovou palisádu, než se vám dostaví, si počkáte třeba půl hodiny (samozřejmě ji můžete i vylepšovat a to trvá ještě déle). A to je právě na Travianu tak perfektní, prostě něco děláte u Pc a jen sem tam překliknete aby jste něco postavily a za půl hodiny se jen podíváte jestli se tak už stalo a co můžete dělat dál. Žádnej žrout času to není, ale celkem návyková záležitost ano.
Určitě vyzkoušejte a pokud by vás do toho šlo víc, mohli by jsme uzavřít alianci chodců
THX za tip by Šup aka ZTR

CD scratching

19. března 2007 v 14:02 | WAD
Jedna taková zajímavá vychytávka co jsem našel při projíždění youtube. Jde o přehravač Vestax CDX 05 na Cd ke kterému je připojena taková vychytávka jménem Tascam TT-M1. No mrkněte sami a zjistíte vo co GO.

Citadela

9. března 2007 v 15:32 | WAD
Ještě donedávna jsem si myslel že existuje jen pár typů karet které se omílají pořád dokola, co taky vymýšlet na něčem co tu je už tak dlouho. Až se jednou v mém životě objevila hra Bang! která mě přesvědčila že ne všechny karty jsou na jedno brdo. Ale to řešit nechci. Před pár dny JCmu došla další sqelá karetní hra která se jmenuje Citadela. Asi po první hře mě úplně dostala a musím opravdu říct že bych nevěřil že s tak "málo" kartičkami můžete vymyslet tolik postupů a fíglů. A o čem to vlastně je ?
Stavíte s karet budov svoje město, za budovy platíte zlatem (žlutá placka připomínající bonbón) a na každé kolo si můžete vybrat jednu z 8 postav (mordýř, zloděj, čaroděj, král, kněz, kupec, stavitel, žoldnéř).

Zní to tak jednoduše a vlastně to jednoduché i je, jednoduše geniální. Hlavní kouzlo totiž spočívá ve výběru postavy. Podle toho jakou strategii chcete hrát, takovou postavu si zvolíte. Pokud chcete vydělat, vyberete si kupce který na začátku kola dostane zlaťák, když chcete někoho zabít vyberete si mordýře a pod. Postava nemá vliv jen na schopnost v momentálním kole ale také na pořadí v jakém bude hráč začínat. Začíná se první postavou (mordýř) až po poslední, takže kdo chce hrát co nejdříve, nebude si brát třeba stavitele (předposlední postava). Hra končí až se některému z hráčů podaří postavit 8 budov. S citadely se stává hra plná intrik, machinací a klamu. A o to nám všem přece jde ne ?

Kdo to dočetl až sem, toho zřejmě citadela zaujala (a nebo přežil moje gramatický chyby) Proto přihazuji link na citadelu na netu - Citadela v Javě. S ostatníma hráčema se moc nepotkáte ale na trénink a vyzkoušení opravdu perfektní. Lidi mějte se a já jdu hrát, musím jít okrást toho bohatého kněze

Lamborghini

19. února 2007 v 11:40 | WAD
Dnes otvírám nový koutek hardware, bude obsahovat všechno takové to "Pevné železo" co se všem tak líbí, ať jde o auta, zbraně, HW k PC a nebo jen všemožná udělátka. A tak přidám taky trochu do mlýna, tentokrát s motoristickým koutkemAno, ano a ano, je to automobilka Lamborghini která vyrábí, podle mě, ty nejkrásnější auta (teda spíše supersporty) jaké se snad můžou prohánět po silnicích. A i když je Lamborghini již pod křídly Audi (stejně jako škodovka) tak si stále zachovávají svoje dokonalé italské křivky a býčí sílu, která již od počátku automobilky vévodí jejímu znaku. Nebudu tady opisovat nějaké moudra, datumy a historii ale hodím sem, pro ty které to zajímá, link na wikipedii a nějaké to video (youtube rulezzz) tak se mrkněte a popřípadě comment, přece jen si to asi málo kdo z nás může dovolit
Lamborghini na wikipedii - ENLamborghini na wikipedii - CZLamborghini homepage
 
 

Reklama