Grafika

Plagoše ?

9. července 2009 v 22:24 | WAD

Po dlouhé době sem konečně něco vypotil.. A jak ovždy dodávám jen: Bez komentáře..

Pro pobavení..

30. června 2009 v 23:47 | WAD

PIXLR ?

18. dubna 2009 v 15:45 | WAD
Opět se nejedná o překlep (jak by u mě bylo obvyklé) ale spíš sem vyhrabal z mých oblíbených linků jednu zajímavou věc, ne uplně aktuální ale komu to vadí, že ? Jedná se v podstatě o "online PhotoShop". Občas člověk potřebuje udělat nějakou minimální úpravu obrázku, myslím tím třeba ořezání, změnšení, doplnění textu bo cokoliv podobného. A právě proto je tu projekt PIXLR. Na stránkách najdete i jednoduchý Photo Express díky kterému můžete otevřít fotku a udělat s ní pár základních úprav, ale nic velikého. Spíš se zaměřuji na samotný Image editor.

Prostě jen otevřete stránku a může začít pracovat. Oproti PhotoShopu se v těch základních věcech moc neliší. Obsahuje standartní panel nástrojů, vstev a základní menu pro filtry, ořez a práci s "plátnem" a samozřejmě umí otevírat a ukládat obrázky. Zbytek věcí co neobsahuje vám pro základní úpravu chybět nebude, takže určitě vyzkoušejte. Kdo někdy dělal s PS bude jako doma..

Btw: test PIXLRu, cca 15 minut práce, ovládání pohodička..

Wallpaper #?

4. března 2009 v 23:10 | WAD
Wallpaper pro zpříjemnění nálady.. je tu moc fotbalu

Btw: 16:9

Novoroční wallpaper ?

1. ledna 2009 v 18:29 | WAD
Zároveň s přáním do nového roku přihazuju novej wallpaper, tentokrát ve dvou verzích, ta bez roku se mi líbí o trochu víc. A jen upozorňuju že je dělaný pro poměr stran 16:9. Kdyby ho chtěl někdo opravdu použít na jinej poměr stran tak ho na přání předělám na 4:3 bo tak nějak (prostě bych to ořezal..)


Btw: kdo najde "haluz" má u mě pifko..

Demoscéna ?

26. dubna 2008 v 14:05
Možná je nadpis trochu zavádějící, a možná ještě více rubrika, ale chtěl jsem vás tak trochu seznámit s pojmem demoscéna. Z nadpisu by jste zřejmě usuzovali že půjde o nějaké demoverze her, popřípadě programů. Ale toe velice zcestné, demoscéna je vlastně o ukázce zkušeností programátorů, grafiků a lidí zabývajících se IT. Demoscéna je o vytváření programů které splňují určité kritéria a zároveň jsou to jakoby "audiovizuální prezentace". Těžko se popisuje něco, kde je hlavní kritérium při hodnocení audiovizuální vjem, proto přihazuji dvě malá dema na stáhnutí (nebojte se velikosti, mají do 64Kb)
A proč demoscéna vůbec existuje a co je jejím smyslem ? Jde o dokázání a ukázání toho co je hardware a lidská mysl schopná vytvořit v maximálně efektivní míře.. a samozřejmě poměřit svoje síly mezi sebou, že . Asi všichni znáte všechny ty naboostované hry plné grafiky, real-time stínů, fyziky a všeho možného (viz. třeba Chrysis) tak si představte že tohle všechno jsou "demaři" schopní narvat do 128Kb. Zní to neuvěřitelně ? Tak věřte tomu že skupiny na hodnocení dem se dělí na dema do velikosti 64, 128, 256Kb atd.. (některá velká dema můžou mít až 10Mb ale to už jsou opravdu megalománské projekty). Demoscéna stojí opravdu za zhlédnutí..
Podívejte se na dvě přiložená dema a mějte na paměti že mají velikost do 64 Kb, velikost dema je hlavní kritérium při honocení.. (berte třeba že obrázek přiložený k tomuto článku má 22,5Kb.. drsné že ?)
Pokud by vás demoscéna aspoň trochu zaujala, doporučuju se mrknout na následující linky:

Jak se vyrábí objektivy fotoaparátů

26. února 2008 v 14:16 | WAD
Docela mě to video zaujalo, určitě stojí za zhlednutí..

Wallpaper - progress

22. února 2008 v 15:52 | WAD
Pozadí na vaše počítače

Spin ded logo

23. ledna 2008 v 17:25 | WAD
V záchvatu "nudy" sem udělal pár log na našeho chodce. A pokud jste si stihli všimnout tak od včerejška je už vyměněné (pokud si toho někdo nevšiml ať si zajde na oční..). Někomu se líbí, někomu ne, to ukáže čas jak si oko zvykne. Nedělal jsme jen jedno, ale když už tak už, a vzniklo jich povícero, tak to já jen z "nudy"Názory jako vždy do komentářů..

Moje práce

12. ledna 2008 v 18:16 | WAD
Nahodil sem do galerky nějaké moje práce z grafiky co sem dělal, takový souhrn prací z 2D a 3D

Galerku najdete TADY

PF 2008

31. prosince 2007 v 15:26 | WAD

Šťastné a veselé

24. prosince 2007 v 19:06 | WAD
Šťasné a veselé vánoce všem co nás čtou, co nás znají a co při nás stojí..

Grafici grafikům..

4. prosince 2007 v 14:56 | WAD
Dnes bych vám chtěl představit pár stránek a profilů našich domácích grafiků (za domácí považuji i SK people) Určitě stojí za to si je prohlídnout a podívat se co tihle lidi tvoří, co je živí a kde jejich práce potkáváte aniž by jste o nich věděli. Stojí za zhlédnutí ať už vás grafika zajímá, nebo jen ze zvědavosti co se dá na tom hučícím kusu železa vyrobit za "krásu".
wow

Marek Denko (Denko) - Jeden z mých velkých vzorů a lidí co opravdu umí. Určitě si projděte všechny jeho práce, stojí to opravdu za to, mají nádech, atmosféru a smysl. Spíše než slova u něj mluví výsledky prací.

Jiří Adamec (Astil) - Další z lidí o kterých spíše mluví jejich práce než jakákoliv slova. Nádherné fotorealistické rendery, podívejte se hlavně na jeho "charaktery", jedním slovem nádhera.

Lukáš Duběda (loocas duber) - Sice trošku "kecal" ale také umí. Založil vlastní studio, dělá (a prodává..) video tutorialy. Momentálně studuje v Sydney v Austrálii, více se dozvíte na jeho stránkách.

Jan Krejčíř - Člověk co se v branži pohybuje velice dlouho, projděte si jeho stránky a zjistíte že jeho práce neustále potkáváte hlavně v TV. Dělal klipy pro JAR, Lucii, Wohnout, TV reklamy a mnoho dalšího. Jeho stránky možná trochu blbnou v lišce.

Pavel Roder - Velice zajímavý člověk s velice zajímavou prací. Projděte si jeho blog a práce pro firmu Livducci u které dělá.

Caustics ?

4. listopadu 2007 v 17:53 | WAD
Opět si hraju.. a zkouším nějaké věci a dneska to je kaustika, její věrné zobrazení je hodně těžké, tak aspoň pokus.. není to úplně fotorealistický render ale půl dne nastavování se projeví.. teď otázka jestli kladně nebo záporně

Hrnek comeback ?

13. října 2007 v 19:49 | WAD
Poslední dobou si trochu pohrávám s renderem a neustále předělávám a upravuji osvětlení (Používám HDR osvělení které je dost náročné na výpočetní výkon, tedy i čas) A tak když už jich pár mám, tak je hodím ven. Jelikož blog.cz neumožňuje upload velkých fotografií, jsou v galerce. Pokud se chcete podívat, stačí jen click..

Hrníček nescafé ?

6. října 2007 v 18:23 | WAD
Po dlouhé době sem něco udělal, je to spíš jen tak z experimentu. Začala škola, přemýšlím nad bakalářkou a v předmětech se mi objevila grafika jako předmět. A tak se po dlouhé době budu zase věnovat tomuhle. Ten hrníček berte jen tak z rezervou, napadlo mě to ráno a chtěl jsem to zkusit.. Btw: ztratil sem heslo od mojí galerky tak to dávám sem

Jo a ještě když už jsme u té grafiky, podívejte se na tenhle obrázek.. věřili by jste že to není fotka ale render ?

Je libo pero ?

17. srpna 2007 v 17:10 | WAD
Dlouho jsem sem nedal nic z mojí "tvorby", tak pro dnešek taková práce "ruky"

Trika - MiniUpdate

2. března 2007 v 17:12 | WAD
Tak a mám tu další návrhy čtyř triček co bych chtěl udělat. Mrkněte na něj a popřípadě přihoďte názor. Pořád řeším to provedení, ono vyrobit tričko jako je třeba WAY (viz. níže) znamená hodně problémů, moc barev atd. Trochu ty trika musím zjednodušit, ale doufám že ne na úkor qality. No tak zatím jsou aspoň ty návrhy a doufám že co nejdříve se tohle vyřeší a chodec se dostane do ulic. Tak to já jen tak krátce, ode mě vše
Street
Orange
Maximalize
Difference

Kolik toho nakreslíš, tolikrát jsi člověkem

28. února 2007 v 11:28 | WAD
Dneska nějak dopoledne mi WiTA takhle posílá link na youtube a mezi nima byl jeden o kterej se s váma musím podělit. Nevím co přesně o tomhle videu napsat, snad jen že je úžasné. Podívejte se na něho a pochopíte co je myšleno slovem kreativita.

Myšlenka - trika

26. února 2007 v 18:28 | WAD
Už nějakou dobu si pohrávám v hlavě s myšlenkou udělat nějaký trika WM a popravdě ani nevím pořádnej důvod. Možná jen pro radost, možná abych si něco dokázal a možná taky jen proto abych věděl jestli to byl blbej nebo dobrej nápadAle o to tu nejde, zajímalo by mě jestli to má smysl taky pro vás, sám v něm určitě chodit nebudu. Tak bych do komentářů uvítal vaše názory. Přihodím dva návrhy abyste veděli o čem to vůbec zase ten blázen mluví. Nebavím se o mega výrobě ale třeba jen o pár kusech na zkoušku.. tak ček dis.
Btw: Sem na ty ohlasy fakt zvědavej..
Flat 3D
Way
 
 

Reklama