Film

Juno

21. února 2008 v 0:23 | WiTA
Jeden filmový tip. Když se na takové filmy v klidu dodívám, mám po jejich zhlédnutí dobrý pocit,že jsem vybral zrovna tenhle film, mám dobrou náladu a příjemně se mi pak usínáná. Ellen Page zaslouží za hlavní roly těhotné školačky na střední škole určitě pochvalu . Film je nominován na 4 Oscary, což je možná trochu zavádějící, ale nominace na hlavní roly určitě beru. Soundtrack se mi taky líbil a utvářel příjemnou atmosféru filmu. Více najdete tady.

Fimfárum 2

16. ledna 2008 v 17:41 | WAD
Kdo by neznal Fimfárum, pohádky od Jana Wericha které nejsou až tak pohádkami jako spíš zrcadlem lidských povah a problémů. Dneska se mi totiž do rukou (tedy spíš na HDD) dostal jeho druhý díl a pokud ho někdo neviděl, tak určitě doporučuji se na něho mrknout. Fimfárum 2 obsahuje 4 pohádky, což není mnoho ale určitě se u nich dobře pobavíte. První pohádka se jménem moře strýčku, proč je slané je opravdu originální a přesně předvádí onen "Werichovský" humor a originalitu. Následují pohádky: tři sestry a jeden prsten, hrbáči z damašku a paleček. U každé povídky vás něco příjemně překvapí a u každé poznáte kousek lidské povahy (chtěl sem napsat české, ale chamtiví lidé jsou všude) Někoho kdo nikdy neviděl ani kousek z fimfára možná překvapí provedení, ale když se na něj chvíli zadíváte, zjistíte že je to mistrovské dílo, jak v "loutkách" tak i v animaci. Řekl bych že druhý díl nedosahuje qalit dílu prvního, ale tím určitě neříkám že je špatný, za shlédnutí určitě stojí a bavit se u něho určitě budete.

zábava přes zkouškové

12. ledna 2008 v 16:56 | WiTA
Hlásím se po delší době, hello! Mám teď zkouškový a kromě učení,spaní a chození do menzy stíhám jenom filmy a seriály :) Nahazuji malý přehled co jsem viděl a co mě zaujalo za posledních 14 dní.

Gympl

26. června 2007 v 17:14 | WAD
Tak, a zase se točí další z puberťáckejch filmů, ale proč ho vůbec zavzpomínám ? Asi kvůli tomu že se nám na musice podílel Wich, ne teda že by to zvedlo kvalitu filmu ale je to krásný příklad toho jak se všechny scény kultury spojují. Před takovýma 5 rokama by si nikdo ani nepomyslel že se něco takového může stát. Ne tedy že by tohle byla první Wichova věc, ale dělat pro "Vorla" to se nepoštěstí každému. Přece jen Wich toho má za sebou dost a tak o kvalitě hudby není pochyb, bohužel o filmu se přesvědčíme v září.

Komplet muziku k filmu, v němž například hraje i Milan Šteindler, Eva Holubová nebo Jiří Schmitzer, obstaral tuzemský leader DJ Wich, jenž se tentokráte oprostil od samplů a veškerá hudba je tedy původní. Autentičnosti snímku, který zachycuje graffiti scénu, pak pomohl i třeba Pasta.

The Lost Room

10. června 2007 v 23:23 | WiTA
Kvůli nemoci, která mě drží doma, jsem si narychlo na kolejích postahoval filmy a seriály a prolěžel víkend v posteli. Když už jsem projel věechny filmy, tak zbývala poslední složka mezi novými filmy s názvem The Lost Room. Otevřel jsem ji a viděl 6 dílů. Řekl jsem si, že to bude asi začátek nějakýho nekonečnýho seriálu, ale hodnocení 88 na ČSFD mě vyhecovalo k tomu, abych se začal dívat. Seriál začal s ohromným spádem a úplně jsem mu propadl :)

Začalo to nalezením klíče od záhadného pokoje a postupným odhalováním tajemství k nalezení ztracené dcery hlavního hrdiny. Víc vám prozrazovat nebudu, snad je to, že po 6 díle je konec, což je super (žádný nekonečný Losti a Prison Breaky). No nic, mrkněte na to jestli budete mít chvilku čas. Už jsem jakštakš zdravej, takže hurá na koupaliště :)

ROMing

30. května 2007 v 23:37 | WiTA
Když je teď zkouškový, není sice moc času dívat se na filmy, ale dneska jsem se za odměnu po celodenní přípravě do školy, mrkl na film Roming. Komedie se mi líbila. I když jsem se díval sám, musel jsem se u ní usmívat. Hlavně u scénky, když Bolek nadává na svářečku, že ji dělají ty pi*e dělají silnější než dřiv :)

Tohle je oficiální komentář z ČSFD:

Roman (Marián Labuda) dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče odkudsi ze slovenské vesničky, které v životě neviděl.

Po otcově naléhání ale nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano (Bolek Polívka), se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací, často s komicko-katastrofickým nádechem. Stano má totiž v sobě nespoutanou duši věčného tuláka a neodolatelného dobrodruha. Na cestě tak přátelé zažijí množství komických příhod i dojemných situací, aby nakonec našli cestu především k sobě. Komediální road-movie ROMING o cestě tří mužů za tajemnou nevěstou, nabízí lákavý mix atraktivní situační komiky, laskavého humoru a typické člověčiny v duchu nejlepších tradic české veselohry.

Za vznikem filmu stojí producentský tým, který je podepsán pod divácky velmi úspěšnými vieweghovskými adaptacemi - Román pro ženy (režie: Filip Renč) a Účastníci zájezdu (režie: Jiří Vejdělek). Román pro ženy překonal v českých kinech návštěvnost šest set tisíc diváků, Účastníci zájezdu se s téměř osmi sty tisíci diváky se stali nejnavštěvovanějším snímkem roku 2006. (oficiální text distributora)

filmy

15. března 2007 v 1:20 | WiTA
Zdáárek, nemůžu řádit jak za mlada, tak aspoň sleduju filmy :) Dávám pár typů, který jsem viděl za poslední dobu a co se mi líbí. Je jasný, že se nebudou líbit všem, ale napíšu je sem. Každej z filmů na mě svým způsobem zapůsobil a udělal dojem. Ať je to romantickej Wicker Park, nebo klasika Absolvent. No a po shlédnutí pár filmů s Dustine Hoffmanem musím říct, že je to je Pan herec. Projeďte seznam a napiště komenty k filmům co jste viděli, a nebo aspoň na který se chystáte podívat. Jedinej film, kterej jsem za poslendní dobu viděl a nelíbil se mi je od Menzela Anglickej Král. Když jsem byl v nemocnici, tak jsem si to přečetl, a musím říct, že se film s knížkou nedá vůbec srovnat a když jsem odcházel z kina, tak jsem byl zklamanej. Možná ten kdo to nečetl, tak se mu to může líbí, ale mě se to prostě nelíbilo. Všechny filmy mám na disku, takže není problém je vypálit, nebo nahrát. A klidně napište vaše oblíbený filmy. Budu rád za typy.

Jinak doufám, že se potkáme 14.dubna na turnájku u nás na základně v Mk. Měníme Sýpku za Sokolovnu, ale doufám že to bude přínos. Je nově zrekontruovaná a mělo by to být v klidu. Je tam projektor, takže projekce klipků je samozřejmostí. Fotbálky dovezem a můžem hrát. Čím víc dvojic, tím líp :) Snad se povedou i gramce, takže kdo má doma nějaky LP, je může dovíst a zahrát si.Nahazuju ten slíbenej seznam. Akorát připomínám, že je to můj názor a je to jenom pro inspiraci a ne na nějaký přesvědčování. To já jenom tak ;) Take care people! Báj

Crash

26. února 2007 v 23:04 | WiTA
Mám poslední dobou štěstí na dobrý filmy. Crash je příběh různých lidí, ruzných národností, pohlaví a věku. Je o rasizmu, odpuštění, porozumění a taky o poměstě. Je v tom vidět, že každý má svoje problémy a předsudky... Nebaví mě filmy, ve kterých vím co se stane za 10 minut a jak skončí. Tady se mi to moc nedařilo :) Jestli jste někdo film viděli, tak napiště co si o něm myslíte. Nestyďte se něco připsat :) Mimochodem 3 oscary nejsou jenom tak..


odkaz na ČSFD

One Flew Over the Cuckoo's Nest

23. února 2007 v 3:25 | WiTA
Konečně jsem se odhodlal a podíval jsem se na tenhle film. Tušil jsem, že by to měl být kvalitní film, nic jsem si o něm nezjišťoval a nechal jsem se překvapit. Jsem nadšenej, ne jako nadšenej, že bych tady skákal 3 metry do vzduchu, ale prostě ten film na mě udělal dojem a asi nad ním budu hodně dlouho přemýšlet. Knížku jsem nečetl, takže nemůžu srovnat, ale už vím, že Miloš Forman je Pan režisér a "mlaďoch" Jack Nicholson, kterej tam hraje hlavní roli to zahrál taky hodnědobře. Fakt doporučuju, ale bacha není to žádná teenagerská komedie :) Kdo film viděl a nebo se na něho podívá, tak napište co si o něm myslíte. Ty voe to už je půl 4. Asi bych měl jít spát.. no ještě se mi moc nechce, ale budu muset... tak bááj
 
 

Reklama