Duben 2008

Gambrinus liga 28. kolo + výsledky 27.

28. dubna 2008 v 21:25 Fotbal
alší kolo je odehraný. Slávka nezklamala a prohrála doma s Žižkovem a to měli všichni měli 1. Výsledek tipl dobře jenom Radim. Zápas mohl skončit 2:1, ale Berbatov před koncem nedal šance. Konec ligy se blíží a sparta si to asi už pohlídá. Boj bude spíš o záchranu.
Šlágr kola je Sparta - Brno

Future Sight

28. dubna 2008 v 16:46 V rychlosti
Doba plyne a tak nadhodím menší plán na příští měsíc (ať si můžete aspoň zarezervovat čas). V první půlce května to bude jen takovej menší rozjezd, takže nějaká grilovačka, sem tam kalba a jinak pohoda. Od půlky května se to začne svažovat.. 17 je ve Věžkách D&B open-air takže se těším/e (kdo se vymluví že nemá čas dostane..), pak 23 qětna moje narozeniny, takže se snad něco podnikne. 24. by mohl být tak nějak předběžně paintball, no tak napište jak se vám ten datum hodí. Myšák plánoval i grilovačku na hasičárně (asi taky toho 24.) takže by se to mohlo nějak spojit s mejma narozeninama (mám sice zakázané tam svoje narozeniny tahat, ale budu tam kalit někde na tajňáka za rohem..hh) No a pak už jen červen, Fuck fest in da HAUS, což bude luXus, pak nějaký volný chalupy, léto, pohoda.. už se těším, a co vy ?

pozdrav z UK č.3

27. dubna 2008 v 13:17
edit: ještě jsem přidal 2 krátký videa
Včera v 8 ráno jsme vyrazili znova do Londýna, byl před náma naplánovaný sportovní zážitek roku. Lístky na zápas Tottenham - Bolton jsme měli asi měsíc dopředu koupený přes net. Jeden stál 32 liber. Jediný co se dalo sehnat, tak bylo do sekrotu away supporters, obava z hostujících fanoušků byla docela veliká, ale nakonec jsme sebrali odvahu a zašli do oficiálního funshopu na stadionu a koupili šálu. Celkově to není nejlevnější, ale za ten zážitek to určitě stálo, stojí a stát bude :)

Demoscéna ?

26. dubna 2008 v 14:05 Grafika
Možná je nadpis trochu zavádějící, a možná ještě více rubrika, ale chtěl jsem vás tak trochu seznámit s pojmem demoscéna. Z nadpisu by jste zřejmě usuzovali že půjde o nějaké demoverze her, popřípadě programů. Ale toe velice zcestné, demoscéna je vlastně o ukázce zkušeností programátorů, grafiků a lidí zabývajících se IT. Demoscéna je o vytváření programů které splňují určité kritéria a zároveň jsou to jakoby "audiovizuální prezentace". Těžko se popisuje něco, kde je hlavní kritérium při hodnocení audiovizuální vjem, proto přihazuji dvě malá dema na stáhnutí (nebojte se velikosti, mají do 64Kb)
A proč demoscéna vůbec existuje a co je jejím smyslem ? Jde o dokázání a ukázání toho co je hardware a lidská mysl schopná vytvořit v maximálně efektivní míře.. a samozřejmě poměřit svoje síly mezi sebou, že . Asi všichni znáte všechny ty naboostované hry plné grafiky, real-time stínů, fyziky a všeho možného (viz. třeba Chrysis) tak si představte že tohle všechno jsou "demaři" schopní narvat do 128Kb. Zní to neuvěřitelně ? Tak věřte tomu že skupiny na hodnocení dem se dělí na dema do velikosti 64, 128, 256Kb atd.. (některá velká dema můžou mít až 10Mb ale to už jsou opravdu megalománské projekty). Demoscéna stojí opravdu za zhlédnutí..
Podívejte se na dvě přiložená dema a mějte na paměti že mají velikost do 64 Kb, velikost dema je hlavní kritérium při honocení.. (berte třeba že obrázek přiložený k tomuto článku má 22,5Kb.. drsné že ?)
Pokud by vás demoscéna aspoň trochu zaujala, doporučuju se mrknout na následující linky:

pozdrav z UK č.2

25. dubna 2008 v 21:43
Další den za náma. Myslel jsem si, že to bude leháro, ale je to podobný jak na turisťáku :) Dneska jsme našlapali zase tak 15-20 km. Ráno výjezd autem na pobřeží asi 160 km, do mětsa Brighton a potom přesun kousek dál k Seven Sisters. Není sice úplně jasno, ale neprší a není zima, takže to jde. Rychle přidávám dalších pár fotek a vyražíme do hospody na pivo. Zítra nás čeká další výlet do Londýna na fotbal. Jdem na zápas Tottenham - Bolton.

pozdrav z UK č.1

25. dubna 2008 v 1:17
Zdravím do ČR, máme za sebou první den. Strávili jsme ho celý v Londýně. Počasí bylo typicky anglické. Ráno pršelo, pak se udělalo hezky, pak zase pršelo a pak až do večera svítilo sluníčko. Na Londýn je jeden den málo, ale předem jsme si naplánovali trasu a stihli jsme toho docela dost.

Gambrinus liga 27. kolo + výsledky 26.

22. dubna 2008 v 20:44 Fotbal
Omlouvám se, že dávám ligu až dneska, ale vůbec nestíhám. Zítra letím a před tím píšu ráno 3 testy, tak se učím. Jinak tohle kolo žádný velký překvápko nebylo, snad jenom slávka prohrála a dovolila spartě odskočit o 3 body. Přesný výsledek netipl dobře nikdo, nejblíž byl Pepa, který dal 3:2.
Dovolím si dát zápas kola Tottenham - Bolton :)

Zubr liga - 5.kolo

21. dubna 2008 v 17:24 | WAD |  Fotbálek
Mám tu tabulku 5. kola

Soutěž o volňásek

21. dubna 2008 v 14:45 Ze života
Zdravím všechny příznivce dobré zábavy. Plánuje se nám velká akce a tak nějak sme se domluvili že uděláme soutěž o jeden volňásek na Fuck FEST in da HAUS 003. A co musíte udělat aby jste ho dostali ? (A neříkejte mi že ho nikdo nechce) Soutěžní podmínka je jednoduchá:

Napište proč by jste právě vy měli tento volný vstup dostat.

Jak jednoduché, že ? Tak hurá do toho, povídky, zamyšlení, básničky.. bereme cokoliv..

Fotbálek a hec ?

20. dubna 2008 v 13:26 Fotbálek
Včera se konalo 5. kolo foosbalové ligy. Nemám pro vás ale zatím tabulku s výsledky, ale jen takové menší info a zamyšlení. Včera se nás moc nesešlo, jen 5 teamů, ale o to lepší byly hry. Nevím čím to bylo ale včera sem měl formu jakou snad v životě ne. Včera sem si vzal výbornou golfovou rukavičku místo omotávky (thx Wita), jelikož sem svoji omotávku ztratil. Někdo to považuje za trochu "trapnost" ale včera se mi potvrdilo že jde o opravdu účelnou věc (psychycky minimálně ) Kdo ví, tak ví že hrávám většinou v obraně a u ligovejch turnajích se dopředu moc neseru, včera mě ovšem osvítil asi foosbalovej duch. Piny, snejky, eLka, fintičky, pičovinky.. všechno mi skoro pořád vycházelo a i přes těžký soupeře ve finále (palačinka které dávám respekt) sme vyhráli. Někdo si řekne že je to blbost, ale pro mě jako člověka který má obě ruky levé je to obrovský hec, rukavičko díky..

Mr. Bean a obchoďák

18. dubna 2008 v 13:54 | WAD |  Fun
Na rozzlobeným mužích se objevilo video z jednoho dílu mr. Beana který mám opravdu rád, have a fun..

Fuck FEST prewiev

17. dubna 2008 v 16:47 Kultura
Sem rád že můžu jako první oficiálně oznámit Fuck FEST in da haus 003 a ukázat vám plagoš kterej se snad už moc měnit nebude.. (ještě bude flyer) Myslím že každý si na tom weekendu něco najde, ať už jste příznivci punku, drumu, stolního fotbálku (bude to ligové finále ale určitě se i tak najde volnej stůl) a nebo jen příznivci dobrých akcí.
EDIT: Nová verze plagoše který je snad více "vyvážená" ček da a názor do kommentu.. ??
Btw: Pro znalé.. recykluju články..
Edit: Barvy nebo styl ? (přemýšlím o tom modřejším designu)

Ztohoven a Semafory ?

16. dubna 2008 v 21:36
Asi málo kdo z vás neslyšel o skupině ztohoven, která se poprvé objevila v médiích potom co vyděsila obyvatelstvo (samej důchodce bo co ?) nabouráním do TV a přidáním atomového hřibu do záběru českých hor. Ztohoven jsou pro jednu část obyvatelstva naprostí kriminálníci, teroristi a vyvrhelové, pro druhou část jsou to umělci, blázni a představitelé české scény streetartu. Není důležité co si o nich myslíte, ale jejich poslední čin, výměna skel u semaforů pro chodce za různé panáčky, je přivedl zase do problémů.. (viz. video)
Což naplat že to nikdo nepochopí a ironí osudu je že prý dokonce způsobili škodu za 100 000,-. Hlavní aktér Roman Týc (pseudonim->romatic) se na videu prohání s žebříkem a před zraky policistů si montuje svoje chodce na semafory. Je možné že jim ty původní sklíčka nevrátil (údajně prý ale vyměnil i těsnění a některé popraskané skla a žárovky), že si někdo mohl plést zeleného panáčka se zeleným opřeným panáčkem a tak nevejít do vozovky a způsobit nějakou škodu a nebo to má být jen exemplární případ ? Já osobně je podporuji a za tenhle kousek zvedám palec nahoru. Uvědomte si že street-art nemá poškozovat věci ani měnit jejich funkčnost, ale ukazovat umění na ulici.. v neškodné podobě.. kdy to dojde těm co za nás rozhodují ?
Btw: Jde o starší zprávu, jak poznamenal Kazma, ale stále aktuální problém.. což je ještě nešťastnější..
sad

Gambrinus liga 26. kolo + výsledky 25.

15. dubna 2008 v 20:53
Tak a je za námi další kolo. Tabulka se trochu změnila, nejvíc poskočila a pořád postupuje nahoru Gába :) Pepa udělal další rekord s 0 správných tipů, ale i tak je to prvenství a není to zas tak jednoduché v české lize :)
Derby dávám Bohemians 1905 - Brno (třetí s třetím od konce)

Ko..

15. dubna 2008 v 18:51 | WAD |  V rychlosti
Když se něco má vysrat, tak se to vysere. A nikdo není vyímka, ani já. Dneska sem měl zkoušku z angličtiny, ovšem v noci se mi udělalo blbě a problil sem půlku dne. Takže zkouška v ***,den v *** a to sem zvědavej kdy budu ready. V sobotu je totiž na Sýpce dramík a tak snad už budu do té doby dobrej..snad..

Nedělní koutek :o)

13. dubna 2008 v 12:17 | WAD |  Ze života
Po dlouhé době přihodím trochu toho infa o tom jak žiju/em (snad to klukům fotbalistům nebude vadit že jim to tu zasírám nefotbalovým tématem..) V pátek mi skončila škola a teď už jen zkouškové, celkem drsné.. třetí škola kde si říkám že půlku lidí už nemusím nikdy v životě vidět, zase tak horké to asi nebude ale stejně je to zvláštní. Že by zase nějaká melancholie ? Venku je už pěkně a v pátek sme dali první grilovačku, největší luxus. Posedět si venku, pokecat, dát si nějaký jídlo a přitom nemrznout v zimní bundě..hh. Včera hrot na Americe ve Zlobicích a jak sem předpokládal, dobrá akce (Mira zase spal..) Mega známejch, mega lidí, mega fotbálek..Díky všem, dobrá akce, kdo nebyl, jeho škoda, kdo byl, ví
Btw: Trochu nestíhám a nějak není múza na psaní.. přebral ji za mě WiiTa, byl to zahradník nebo snad Přemek Podlaha ?

jde se na fotbal

9. dubna 2008 v 14:22 | WiTA |  Fotbal
Dobrá věc se podařila :)

OUT 08?

8. dubna 2008 v 11:56 | WAD |  V rychlosti

OUT sezóna 2008 nám právě začíná !!


Gambrinus liga 25. kolo + výsledky 24.

7. dubna 2008 v 22:56 Fotbal
A je to tady, konečně jsem dodělal tabulky a dávám je sem. Dneska jsem se díval na slávku a jestli chce myslet na titul, tak by měla dávat góly (o pendách radši ani nemluvím:)) Pořadí se na prvních třech místech nezměnilo, jenom mě předběhl Pupen a Satan, takže se dělím o čtvrté místo s Pepou, Marou a Gábou.
Derby na další kolo je Slavia - Liberec

Chill-out

6. dubna 2008 v 11:19 | WAD |  Ze života
Po těžkém pátku přišla odpočinková sobota, teda aspoň pro mě. Plán byl jít na squash (bo jak se to píše) a pak na bowling. Bohužel moje "rozbitost" po pátku byla silnější než vůle, takže WiiTa a JC šli pinkat míčkem a my důmyslnější (já a ewik) šli na kafe na octárnu Musím říct že opravdu pěkné prostředí a dobrá atmosféra, takhle bych chodil hrávat squash pořád.. hh
Pak na Bowling kterej mi sice vůbec nejde (vyhrál sem vůbec aspoň jednou ?) ale kdybych neměl dělat to co mi nejde, tak sedím celej život jenom doma Mám rád takové ty "odpočinkové" dny, pokecat si s lidma, odpočinout si a ještě užít trochu zábavy v mezích "normálu"..
Btw: Nakonec sem skončil na sýpce a kdo tam nebyl o nic nepřišel.. jak smutné..