Srpen 2007

Přežít s marihuanou

29. srpna 2007 v 10:50 | WAD |  Ze života
Z archivu TV Nova sem nahodím tuhle reportáž z pořadu na vlastní oči. Myslím že stojí za to se na těch pár minut podívat a trochu si možná i přehodnotit názory. Tak dalece to zašlo že se všichni bojíme mluvit o tom co nás obklopuje a ať chceme nebo ne, konopí je naší součástí. Slovo Marihuana je tak tabuizováno že s ním zákonodárci nechtějí mít nic co dočinění, a tak dají radši ruce pryč aby se neumazali.. je to správně ? Jako malé děti si zakrýt oči pod dojmem že nás nikdo neuvidí v té domnělé tmě ? Přežít s marihuanou..
Btw: Ten obrázek s krtečkem se mi tak líbil že sem si to nemohl odpustit..

Xbox 360

28. srpna 2007 v 16:16 | WAD |  HardWare
Po dlouhé době přidám něco z hardwaru, a to momentálně nejdiskutovanější herní konzoly Xbox 360. Sám ji sice nevlastním, ale malé shrnutí co tahle šikovná "krabička" umí určitě nikomu neublíží. Nejspíš bych mě začít od začátku, a taky to tak udělám.

Na konci roku 2005 se Xbox 360 dostal na trh jako první z trojice next-gen konzolí a okamžitě upoutal pozornost. Soupeřit o trh měl se zbylými dvěma konzolemi Nintendo Wii a PlayStation 3, avšak Nintendo Wii je zaměřeno trochu jinak a PlayStation 3 se tak nějak nepovedl. Vyšel asi o půl roku později než bylo plánované a chyběli mu hry které by ho uvedli na trh (přece jen kupovat konzoly a mít ji vystavenou doma jen na okrasu je k ničemu). A tak se Xbox 360, ačkoli to někteří nechtějí uznat, stal králem.
A teď trochu k číslům a faktům:
MikroprocesorIBM 3.2 GHz PPC Tri-Core Xenon
Grafická kartaATI R500 Xenos 500 MHz (DX 9, Shader 3.0)
Paměť512 MB RAM GDDR3 700 MHz
Pevný disk2.5' SATA (20, nebo 120GB)
KomunikaceEthernet port a otvor pro WiFi adaptér (802.11 a/b/g)
Porty3 x USB 2.0
Mechanika12-ti rychlostní DVD mechanika
A co s toho lze vyčíst ? Procesor na úrovni, Grafická karta také (Sdílená paměť), pevný disk je podle verze Xboxu kterou si koupíte, na síťová řešení je konzole připravená také a 3 USB porty jsou dnes standardem. V této konzole se skrývá nejen dostatečně výkonu. Obsahuje i hodně chytrých řešení. Například dnes tolik proklamované Pixel a Vertex Shadery. Xbox 360 je využívá velice chytře, obsahuje dost grafického výkonu aby mohl grafický procesor jejich zátěž vyvažovat, takže když jeden z nich právě není zapotřebí, druhému napomůže s výpočty. Prostě výkon tam, kde je potřeba.
No a jak je to s tím nejdůležitějším ? To je cena a hry. Xbox se momentálně prodává ve třech verzích, a to Core bez HDD s normálním ovladačem, Premium s 20 Gb HDD a bezdrátovým ovladačem a verze Premium se 120Gb HDD a HDMI výstupem. Toto jsou oficiální ceny a jde sehnad ve verzi Core i za 6 000 Kč (tato verze se nedoporučuje, protože některé hry HDD prý můžou vyžadovat)
ModelCena
Xbox 360 Core7 990 Kč
Xbox 360 Premium9 990 Kč
Xbox 360 Elite13 990 Kč
A jak je to s hrami ? Na Xbox vyšlo velké množství her (napočítal jsem jich přes 200) a velké množství je v přípravě. Microsoft si je vědom postavení na trhu a tak skupují snad vše co můžou (Grand Theft Auto 4, Devils May Cry 4, Halo 3, Bioshock..). A jak je to s tou illegální stránkou ? Ochrana Xboxu už byla prolomena softwarově (čili žádné šrubováky a chipy a pod.) a podle návodu ji zdatný technik zvládne, avšak na internetu jsou už i inzeráty na "flashnutí Xboxu za 499,-"Takže volba je jasná. Pokud máte někdo "třistašedesátku" doma, ozvěte se, přišel bych se mrknout.. Peace

Im Memoriam..

19. srpna 2007 v 16:43 | WAD |  Ze života
Těžce vzpomínáme na puding který nám byl v dobách nejtěžších výborným pomocníkem, kamarádem a výborným stavem. Skonal dnes po těžkém zápasu s Poldou, stále plný sil a výborných látek byl vyhozen a pohřben. Čest jeho památce..(zamačkávám slzu..)
:D

Dedicated to Polda

18. srpna 2007 v 10:54 | WAD |  Ze života
No comment
wow

Je libo pero ?

17. srpna 2007 v 17:10 | WAD |  Grafika
Dlouho jsem sem nedal nic z mojí "tvorby", tak pro dnešek taková práce "ruky"

Grill párty co byla ?

17. srpna 2007 v 10:24 | WAD |  Ze života
Šeďa mi konečně poslal fotky s grilovačky tak se můžete mrknout (moc jich není ale lepší než vodkou do oka) takže galerka tady. Check da(,) peace..

Eva a Vašek ?

15. srpna 2007 v 12:57 | WAD |  Fun
Dobrá akce..

Simpsonovi ve filmu ?

11. srpna 2007 v 12:11 | WAD |  Ze života
Tak včera (tj. pátek) Rausch (zajímalo by mě co tohle "aka" znamená..) vymyslela že se pojedem podívat, a teď se podržte, do letního kina v Hulíně. Asi by mě to samotnýho ani nenapadlo ale změna je život a k tomu sem v letním kině nebyl tak 5 let minimálně. Takže sme vyrazili na Simpsonovi ve filmu, a hned ze začátku musím říct že sem toho určitě nelitoval. Když jsme tam přijeli (celkem dost na čas) tak sme našli jen obrovskou frontu s tím že už nejsou lístky (pech) ale na štěstí sme to hned neotočili a nakonec to pár nedočkavců vzdalo a pro nás se našlo místo, tzv. na stojáka I když i tohle se vyřešilo a nějak sme si posedali. (zdravím KM sqadru).
No ale co k filmu ? Abych řekl pravdu ani sem nevěděl co od něho mám čekat, přece jen udělat z 20 minutovejch "scének" celovečerní film není jen tak. A autoři se s tím poprali opravdu výborně. Simpsonovi jsou stále zábavní, plní narážek, urážek a přetvářek, ale stále se u toho smějete a neustále vás něčím dokáží překvapit. I u scének kde už si řeknete že tohle tu bylo milionkrát vás dokáží překvapit, většinou končí totiž jinak než by 90% populace čekalo (viz. nahej Bárt na skateboardu a jeho..). Scénář je napsán taky dobře a obsahuje i jednu z těch "sladších" scének, a ta myslím že se povedla, prostě každej film ji musí mít, i Simpsonovi. Obraz je prý ve větší barevné hloubce (což není zase tak moc poznat) ale některé scény jsou 3D a opravdu se povedli (spojení 2D a 3D pokud se povede je opravdu úchvatné a tady se to povedlo). Pokud chcete slyšet můj názor, určitě se na ně podívejte, stojí za to..

Btw: Zajímalo by mě jestli se po tomhle filmu už Homer konečně napraví

Že by pátek ?

10. srpna 2007 v 14:47 | WAD |  Ze života
Tenhle příspěvek píšu už podruhé, jelikož po dopsání předešlého článku a kliknutím na "zveřejnit" se místo objevení článku na stránce jen vymazali všechna pole s textem a nic víc. Samozřejmě hlášky o automatickém ukládání jsou pěkné, bohužel když člověk zjistí že se nic neuložilo, to zamrzí (musím si postěžovat..)
No a jinak, pátek je tu, weekend před námi, venku celkem pěkně takže pohoda. Jen ty prázdniny se nám blíží ke konci a já zase začínám shon o to jak opravím zkoušky co mi chybí, že já si to dycky nechám na poslední chvíli. I když chybí 3 týdny do konce, uteče to jak voda, a tak nějak mi připadá že sme ty prázdniny nějak prospali, nebo spíš jen prokalili ? Na konec prázdnin by jsme mohli udělat nějakou akci, ať už fotbálek, grilovačku bo něco podobného. Pracujícím kterých se prázdniny nedotýkají se omlouvám, ale prázdniny už jsou takové, i když už to není to leháro co na základce
Btw: Nic není jako dřív a už ani Bill Gates není nejbohatší člověk na světě, v červnu ho překonal mexický magnát Carlos Slim s jeho 67,8 mld. USD což není málo(hh..), Bill za ním zůstal o 8.6 mld. Je mi to i líto, dycky sem fandil Microsoftu
Btw2: Ještě bych chtěl opravit jednu moji chybu, těm co sem říkal že Bill Gates dostal v ČR koláčem, tak sme se spletl. Dostal jím do hlavy v Belgii při návštěvě Bruselu 1998, samozřejmě přikládám video..

Ví někdo něco?

5. srpna 2007 v 16:39 | WAD |  Ze života
Tak včera byli u Jaromíra "Hry bez hranic", bohužel si s toho moc nepamatuju takže k tomu ani moc nenapíšu. Přihodil jsem do galerky fotky od Mišáka s telefonu a pár fotek ze včerejška se tam najde, ale upozorňuju, na vlastní nebezpečí hh.. peace

ClubSypka ?

4. srpna 2007 v 12:10 | WAD |  Fun
Tak teďka otevřu stránku sýpky a zjeví se mi místo onoho kýčovitého zeleného pozadí nápis:
WARNING ! oWnd3d By Dark_Eavil
No co si o tom člověk má myslet.. zvrácený pokud puberty o "hackování" stránek ? Nejspíš ano, zase tak moc se nestalo, ale přijde mi to celkem směšné že někdo předělá úvodní stránku hospody..(tipuju brutal force nebo zapomenutý heslo..hh) A i když se z www.clubsypka.com nedostane na další stránky, www.clubsypka.com/uvod.htm funguje normálně. To já jen pro zajímavost..


Šeďa není jen HC ?

4. srpna 2007 v 11:25 | WAD |  Ze života
Včera sme byli na takové menší grilovačce a šeďa sebou měl i kytaru, a tak se mi podařilo natočit pár minut videa z live vystoupení Šedi a jeho bandu(nádherný zvuk mé didgeridoo nikdo pořádně neocenil..hh..)
Guitarmaster
Duo Dog Band

BigMac v KFC ?

2. srpna 2007 v 15:27 | WAD |  Fun

Chuck Norris ?

1. srpna 2007 v 12:18 | WAD |  Fun
Chuck je hodně rozjetej..

:D