Indy & Wich - Hádej Kdo...

5. ledna 2007 v 13:14 | WAD |  Kultura
Indy & Wich - Hádej Kdo...
(Mad Drum / EMI)
Hádej kdo je povedená deska.. Tím bych mohl skončit, podepsat se a zavřít prohlížeč, ale to je asi málo. Takže začnu trochu jinak, trochu víc z minulosti. Když PSH vydali svoje album Repertoár (2001), ukázali směr kam česká scéna měla začít směřovat. Pak vydali Indy & Wich album My3(2002) a zase o kousek "usměrnili" naše chápání hop-hopu. Dnes tyto desky patří do zlatého fondu, situace se ale opakuje. Nedávno vydané album PSH - Rap'N'Roll se sice povedlo, ale bohužel spadá spíše do průměru. Tentokrát Indy & Wich překonali PSH na plné čáře.
Hádej kdo je album plné energie, tohhle je přesně ta věta která album vystihuje. Jde na něm velice zřetelně poznat Wichův rukopis, který si Wich za tu dobu co produkuje vypiloval a opravdu jen málokdo ho překoná. Mohl bych ho s troškou představivosti označit za kopii Time is Now , ať už qůli stylu, hostům (LA4, Ori, Wladimir 518, Rytmus, Vec...) a nebo dvoum trackům použitých s Time is Now. Prostě nic super inovativního se nekoná, jen se to prostě dobře poslouchá. Je to špatně nebo dobře ? To je otázka na kterou si každý musí odpovědět sám. Někdo je odsoudí za stereotip a takovou jakousi "oposlouchanost", někdo právě kvůli dobře zajetým kolejím tohoto stylu vychválí do nebe.
Při poslechu se neubráníte dojmu že CZ hip-hop, hlavně pražská scéna, prochází jistou změnou. Je více energický a více elektronický (Myslím že s tímhle přišel Trafik a jeho Praha rmx). Při poslouchání starších věcí (oldskool) se jízda autem podle bpm dala přirovnat ke kochání se krajnou, zatímco v dnešní době bych ji spíše přirovnal k jízdě po dálnici v supersportu :) S Hádej kdo jde cítit právě ta energie, energie Wichovi hudby a dravost Indyho rýmů, to je přesné vyvážení všech aspektů které dohromady dají desku kterou si jen málokdo může dovolit přejít bez povšimnutí.
A message pro ty co tvrdí že Hádej kdo se moc nepovedla a že je to pořád to stejné ? Holywood je také pořád stejná továrna na peníze a ještě za to dostávají ceny, vadí to někomu ?
Osobně tvrdím o Hádej kdo: "Wich dokázal že umí dělat hudbu a Indy že umí rapovat", k tomu není co dodat..
Indy & Wich - Hádej Kdo:
1. Intro
2. Už jdou
3. Operace Grill Bill
4. 8 promile (feat. Orion)
5. Superjob
6. Hádej kdo
7. Můj svět (feat. H16)
8. Z tvojí 1/4 (feat. Vec, LA4, Rytmus)
9. Pro naše kids (feat. Idea)
10. Zlatokop
11. Out of the fire (feat. The Regime)
12. Každej ví
13. Bigbang Show
14. Live! (feat. Ni)
15. Konstantin
16. Stejný...jinej den (feat. LA4)
17. Jednou (feat. W518, Ego)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama